PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833526}

Król

7,5 17 799
ocen
7,5 10 1 17799
6,5 17
ocen krytyków
Król
powrót do forum serialu Król

Faszyzm to był we Włoszech, a nad Nami i Europa widniała reka nazizmu ktora wywodzi sie od faszyzmu, lecz to Niemiecki nazizm panował w tamtym okresie

ocenił(a) serial na 10
Globa

Powrót do podstawówki nieuki. W trzeciej Rzeszy najwyższa stawka podatkowa wynosiła 13%, (w tym samym czasie w USA czy UK nawet ponad 90%) na podbojach Hitlera tłukły kasę PRYWATNE firmy niemieckie, nazistów popierali konserwatywni politycy pokroju Hindenburga, chyba ci się coś przegrzało, że nacjonalistyczne, rasistowskie, radykalnie wolnorynkowe i sprywatyzowane panstwo, majace nierówność między aryjczykami a resztą "podludzi" za czołowy ideał to ideologia lewicowa.

ocenił(a) serial na 6
S_K_fw

dlaczego szowinisto wyzywasz ludzi ?

ocenił(a) serial na 9
S_K_fw

tylko najbogatsze społeczeństwa było stać na liberalizm na świecie :) i to nie pełny...rynek żywności zawsze był chroniony cłami zaporowymi, a państwa chroniły własne firmy, czyli były lewicowe.... przed wojną najmniejsze cła posiadały bardzo zamożna Wielka Brytania oraz Holandia

ocenił(a) serial na 8
S_K_fw

Skąd te mądrości, że najwyższa stawka wynosiła 13 procent? NP podatek CIT podniesiono z 20 do 40 procent, program NSDAP był mocno interwencjonistyczny, socjalny, a samą istotę reżimu najlepiej
oddał Gotz Aly w Państwie Hitlera, książce, która wywołała Niemczech spore zamieszanie, bo podważa wiele mitów stworzonych przez lewicę, czy będących w zbiorowej świadomości Niemców, żeby niejako się rozgrzeszyć, umniejszyć poparcie reżimu itd. System podatkowy był progresywny z najwyższą stawką 50 procent, były specjalne podatki na zbrojenia.

hagen_filmweb

Czołem, chciałem tylko napisać, że tu skończyłem żeby nie stracić wątku dalszej dyskusji. Czekam na dalszy ciąg ;)

ocenił(a) serial na 3
hagen_filmweb

Hitler miał podobne poglądy co Marks w odniesieniu do Żydów.

ocenił(a) serial na 1
hagen_filmweb

popieram Fellora a przede wszystkim zwróćmy uwagę że autor nie jest historykiem i powieść nie jest historyczna a wymyślona. Co prawda opiera się o historię ale często się z nią mija dla potrzeb fabuły...

ocenił(a) serial na 8
Metalen

Ile książek, gazet przedwojennych przeczytał dla potrzeb napisania tej powieści Twardoch, a ile pracy zadali sobie internauci?
Argument, że ktoś nie jest historykiem jest absurdalny, to w takim razie
wszyscy, którzy nie mają choćby magistra historii, niech nie piszą na forum.
Realia II RP, pewne tło społeczne, polityczne jest tu niezwykle bogate postać Kuma odnosi się np przedwojennego gangstera Taty Tasiemki.

ocenił(a) serial na 8
Vertom100

XD co gość na kwasie

ocenił(a) serial na 9
Vertom100

Hahahaha. Za dużo TV Republika . "Naziści wzorowali się na marksizmie" a mimo to zwalczali komunistów. I znajdź tu logikę. To taka nowomowa prawicowa mająca na celu zaprzestanie utożsamiania skrajnej prawicy z Hitlerem. Tak to jest, jak bardziej wierzy się "niezależnym" kanałom na YT lub prawicowym fanpejdżom niż wiedzy historycznej.

Cinek888

Zmieniłbym, ale nie mogę bo to OFICJALNY opis produkcji telewizyjnej. ;)

Cinek888

Nazizm to po prostu niemiecka odmiana faszyzmu i tyle. Faszyzm to zbiorcza nazwa dla wszystkich dyktatur państw Osi i ich pomagierów w różnych krajach oraz tych, którzy się nimi inspirowali. Na całym świecie (w Polsce też) były i są ugrupowania faszyzujące i nie muszą mieć słowa faszyzm w nazwie.

Każdy kto idzie w nacjonalizm, ksenofobię, antysemityzm, rasizm, homofobię i inne brzydkie rzeczy jest faszystą. Dziś też nie brakuje tego na świecie. ;)

ocenił(a) serial na 5
inamorata

Co za bełkot. Lewactwo nazywa faszystami wszystkich co maja inne poglądy.

robrob82

A prawaki nazywają lewakim wszystkich którzy mają inne poglądy.

ocenił(a) serial na 5
Bzium_3

Zgadza się. Ciekawostka. Widziałem zdjęcia z protestów. Typ lewak w koszulce z che guevara wrzeszczał coś na prawaka który miał jakiś baner lgtb. Lewak nawet nie wiedział, ze jego idol che zamykał gejów w obozach pracy. Ale lewak najgłośniej darł mordę do prawaka, ze precz z faszyzmem :)

ocenił(a) serial na 5
robrob82

*baner antylgtb miało być.

ocenił(a) serial na 1
robrob82

i najlepsze jest promowanie komunizmów, marxa i engelsa przez prawaków no i jaruzelskiego przez lewactwo i gejów = chociażby Biedronia. Oczywiście nie znają akcji SB "Hiacynt"

robrob82

Bo to był prowokator ;)

ocenił(a) serial na 6
robrob82

Ernesto Che Guevara tworzył osławione obozy pracy przymusowej, zwane UMAP, otoczone czterometrowym płotem z drutu kolczastego. Wrogowie rewolucji" – wśród nich przedstawiciele mniejszości seksualnych. Hahah a teraz lewaki noszą zbrodniarza na koszulkach i krzyczą ,,faszyści" czy to nie jest zabawne? ;)

Globa

Tyson siedział za gwałt, a jak wyszedł to wstawałem w nocy żeby mu kibicować. Czy to nie jest zabawne? hehe

ocenił(a) serial na 6
inamorata

Nieprawda nazim to odmiana socjalizmu narodowego zresztą sama nazwa na to wskazuje Nationalsozialismus

ocenił(a) serial na 1
inamorata

poproszę o te faszyzujące ugrupowania w Polsce, bo nie znam, tylko nie wygłup się wpisując ONR XD

Cinek888

Prawicowa propaganda zrobiła ci wodę z mózgu dziecko. Faszyzm i nazizm to te same zbrodnicze prawicowe ideologie. O Marksie pojęcia nie masz poza memami prawicowymi. Na szczęście w filmie PPSowcy krzyczą zgodnie z prawdą historyczną "Precz z faszyzmem!" i wspominają walczących z faszystą Franco Dąbrowszczaków.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Metalen

Kolejny który wiedzę o historii czerpie z prawicowych memów i filmików z żółtymi napisami. A jakież to lewicowe idee kryją się w naziźmie? Równość, internacjonalizm, antyrasizm, walka z wyzyskiem przez wielki kapitał? I dlaczego w takim razie Polska Partia Socjalistyczna krzyczała precz z faszyzmem odnosząc się do niemieckiego nazizmu?

girl_with_the_mousy_hair

Szkoda dyskusji, chyba każdy poza oszołomami typu Korwin wie, że nazizm to faszyzm, ideologia opartą na skrajnym nacjonaliźmie, rasizmie, ksenofobii, antysemityźmie i wszystkich najgorszych skrajnie prawicowych rzeczach, a gospodarczo na darwiniźmie społecznym i korporacjonizmie, czyli jak jesteś niepełnosprawny albo słaby to nikt Ci nie pomaga, tylko idziesz do pieca, czyli w każdym calu antylewicowo, bo nazizm się opierał na wyzysku i wielkich korporacjach.

A patrząc na nazwę to Korea Północna to synonim demokracji, bo się nazywa Koreańska Republika Ludowo Demokratyczna albo Niemiecka Republika Demokratyczna. Tyle samo znaczy słowo socjalistyczny w nazwie partii hitlerowskiej, a faktycznie zupełne przeciwieństwo.

inamorata

Z tym, że nazwa partii brzmiała Narodowosoccjalistyczna Partia Niemieckich Robotników. Narodowosocjalistyczny to jedno słowo ;-)
Nazwa miała oczywiście przyciągnąć robotników, dla których bardziej atrakcyjną ofertę miały partie komunistyczne i socjaldemokratyczne. To jest zresztą cecha faszyzmu że był synkretyczny i składał się z często sprzecznych idei. Z jednej strony mamy więc oksymoron w postaci narodowego socjalizmu z drugiej wielki kapitał, racjonalizm i kult nauki oraz okultyzm i antynaukowość. Dzięki temu tak wielu ludzi dao się omamić tej prawicowej ideologii.

ocenił(a) serial na 6
girl_with_the_mousy_hair

A to mówił o hitelr o swojej partii :Jesteśmy socjalistami, jesteśmy wrogami obecnego systemu kapitalistycznego, który wykorzystuje ekonomicznie słabszych, z jego niesprawiedliwymi płacami, z niesprawiedliwą oceną osoby ludzkiej według jej zamożności a nie według odpowiedzialności i rzeczywistych dokonań. Jesteśmy zdeterminowani aby zniszczyć ten system za wszelką cenę"
albo takie słowa hitlera :
,,Dzięki marksizmowi bardzo wiele się nauczyłem, czego nie waham się przyznać – mówił Hitler. – Różnica polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, o czym ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali. Cały narodowy socjalizm na tym się opiera"
i jeszcze to:
,,Więcej wiąże nas z bolszewizmem, niż dzieli"

i wiele wiele takich kwiatów poczytaj historyków i wróć

girl_with_the_mousy_hair

W socjalizmie nie ma firm prywatnych, a nazizm opierał się wyłącznie na wielkim kapitale, korporacjach i wyzysku, tam nie było żadnej komuny.

Narodowysocjalizm to tylko nazwa, nie mająca nic wspólnego z socjalizmem, który z zasady jest przeciwwykluczeniowy. Tak jak demokracja ludowa to nie była odmianą demokracji, tylko jej zaprzeczeniem.

Korwin i jego poplecznicy stworzyli sobie takie teorie, że wszystko, co złe chcą wmanewrować pod wyimaginowane lewactwo i w zasadzie nawet skrajną prawicę mogą przedstawić jako lewaków, ale jak się dorośnie, to się widzi, jaka jest prawda, że oni i im podobni są tym złem, które próbują wmówić innym. Szkoda ludzi i szkoda czasu przekonywać.

ocenił(a) serial na 1
inamorata

w skrócie wszystko co prawackie złe, a co lewackie dobre, bo kolega w squacie tak mowił XD

ocenił(a) serial na 6
inamorata

Nazizm to , jak sama nazwa wskazuje , narodowy SOCJALIZM i traktować jak taką komunę z elementami narodowymi, z resztą wypaczonymi ... tam nie było patriotyzmu ani nacjonalizmu, lecz chory szowinizm.
W gospodarce widać mocne dążenia nazistów niemieckich do opanowania przez państwo przedsiębiorstw. Państwo miało monopol na wytwarzanie części produktów, jednak pozostawiono silną rolę arystokracji i dobrze urodzonych (co nie istniało w ZSRR, gdzie władzę objęli tylko robotnicy)
Hitler pozował na "wodza ludu", często fotografował się podczas pracy fizycznej, trzymał łopatę itp.

Prawicę charakteryzuje przywiązanie do jako takiej tradycji. Naziści tradycję traktowali szalenie wybiórczo. Jako przykład można tu podać konflikt pomiędzy aparatem władzy a biskupami katolickimi, gdy Hitler wprowadził ustawy o aborcji , rasizmie i przymusowej eutanazji osób silnie chorych psychicznie ( wszystko to postulaty socjalistyczne dzisiaj lewackie)Hitler porzucił tradycję tak jak samego Boga. Planował po wygranej wojnie wielką rozprawę z religią jako taką.

Poza tym prawica jak już dzieliła ludzi, to ze względu na wiarę, np Żydzi po ochrzczeniu się byli traktowani jak równi. Dzieliła również ludzi ze względu na posiadany majątek i urodzenie, zaś Hitler głosił równość chłopów, pracownków fabryk . Równość nie była elementem prawicowym, wszak wielu ludzi pamiętało jeszcze cesarstwo austro-węgierskie i cesarstwo niemieckie, gdzie podział klasowy był elementem dominującym.

Globa

Skoro narodowy socjalizm to wg Ciebie socjalizm to Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna jest Republiką Ludową i Demokratyczną, a Świnka Morska to ssak morski?

ocenił(a) serial na 8
girl_with_the_mousy_hair

Patrząc po jego komentarzach w tym wątku - stawiam kasztany, że tak

ocenił(a) serial na 6
emploia

Hitler był socjalistą i nie ma co dyskutować z faktami

ocenił(a) serial na 1
Globa

niestety mało kto z powyższych rozumie pojęcie socjalizm...

ocenił(a) serial na 6
girl_with_the_mousy_hair

To wyjątki potwierdzające regułę Ja was rozumiem ciężko wam to przyjąć do wiadomości że Hitler był z lewicy i że jest w grupie największych zbrodniarzy świata którzy akurat też byli wszelkiej maści lewakami Mao Stalin Lenin Pol Pot

Globa

Ciemnota nie zrozumie, że faszyzm i nazizm (narodowy SOCJALIZM) to systemy lewicowe.

ocenił(a) serial na 6
KoneserOffa

Tak w ogóle to pajac musolini w młodości mocno przesiąkł socjalizmem

ocenił(a) serial na 1
Globa

czego uczą w tych uniwersytetach, ja po polibudzie i wiem na czy m polegają ustroje państw a tamci się gubią a całymi dniami o tym dyskutują popijając sojowe latte XD

ocenił(a) serial na 6
Metalen

oni też to wiedzą ale ich nowa wiara neoboszewizm jak to neofitom nie pozwala na przyznanie racji więc po prostu brną w kłamstwo nawet te sojowe latte to kit;) na pokaz

ocenił(a) serial na 6
inamorata

nazizm to skrót od dwóch słów z języka niemieckiego Nationalsozialismus czyli narodowo-socjalistyczny, czy odnosił się pozytywnie do marxa? trzeba by się mendy zapytać.
Wiemy na pewno że jego Narodowosocjalistyczna Niemiecka Partia Robotników (NSDAP) czerpała pełnymi garściami z socjalizmu : aktywna rola państwa w kształtowaniu procesów gospodarczych (interwencjonizm) i społecznych (powszechna pomoc socjalna),państwo miało monopol na wytwarzanie produktów.
Komuniści tak samo zwalczali socjalistów(wiemy co się stało po wygranej bolszewików w wojnie domowej pod mór poszli socjaliści, anarchiści, mienszewicy itd.)komuniści mieli swoją ,,walkę klas" naziści ,,walkę ras".

Globa

No a w socjaliźmie środki produkcji należą do robotników a nie do hierarchicznie zbudowanego państwa więc pudło. To co opisałeś i co miało miejsce w III Rzeszy to jest państwowy kapitalizm.

O nazwie pisałem już wyżej, wypadałoby przeczytać komentarze na które się odpowiada. Naziści odwoływali się tez do Nietschego i czy to jego wina? Marks akurat był orędownikiem polskiej niepodległości i organizował zbiórki w Londynie na powstanie styczniowe podczas który nazywał polaków dzielnym narodem rewolucjonistów oddzielających Europę od barbarzyńskiej Rosji.

ocenił(a) serial na 6
girl_with_the_mousy_hair

Przeczytaj dokładnie co napisałem ze zrozumieniem jak się z kimś dyskutuje to trzeba wiedzieć o czym jak nie rozumiesz przeczytaj jeszce raz i odpowiadaj mertorycznie i na temat

ocenił(a) serial na 6
Globa

,No a w socjaliźmie środki produkcji należą do robotników " tylko w teorii dzieciaku bo realnie zażądał nim aparat partyjny ( nowa elita)

Globa

Brawo! Odkryłeś właśnie że sowiecki totalitarny komunizm nie miał nic wspólnego z socjalizmem.

ocenił(a) serial na 6
girl_with_the_mousy_hair

W przeciwieństwie do ciebie wiedziałem to od zawsze

girl_with_the_mousy_hair

Hitler był najpierw przede wszystkim fanem Marksa, w którym się zaczytywał.

ocenił(a) serial na 6
KoneserOffa

Prawda

KoneserOffa

A ja słyszałem że czytał Biblię.

ocenił(a) serial na 6
girl_with_the_mousy_hair

Chyba w radiu moskwa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones