PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10042364}

1670

8,0 91 125
ocen
8,0 10 1 91125
7,8 34
oceny krytyków
1670
powrót do forum serialu 1670

Straszne badziewie

ocenił(a) serial na 1

Niestety ocena tego serialu przekonuje mnie coraz bardziej ,że upadek naszego społeczeństwa jest coraz bliższy.
Liczyłem na jakiś inteligentny humor osadzony w epoce a dostałem pseudoparodie z językiem współczesnym i wstawkami rodem z tik toka.Wiadomo ,że tak najłatwiej .Poprzebierać aktorów i niech sobie gadają co ślina na język przyniesie bez żadnego odniesienia do epoki. Niestety żarty są naprawdę niskich lotów na zasadzie ,że ktoś pierdnie a reszta się śmieje. Wiadomo ,że tego typu humor znajdzie poklask u mniej ambitnej widowni ,której wystarczą proste gagi na poziomie marnej imitacji 13 postarunku .Zatem jak ktoś szuka totalnego szajsu ,który wyłączy mu mózg na parę godzin jakimś totalnie niskich lotów humorem to zapraszam.Trzeba tylko pamiętać ,że Naga broń to przy tym serialu arcydzieło .Zatem kiedy już ten rodzaj humoru nie zrobi na nas żadnego wrażenie to z ekranu ....wieje nudą .

ocenił(a) serial na 9
Robert83

Tak, społeczeństwo jutro upadnie. Idź kup słownik ortograficzny a później wypowiadaj się w sieci. Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 1
szczepanik_karol

Nie wiem czy jutro upadnie, ale jak młodzi na czworaka wchodzą do sklepu to nie jest dobrze. Co do słownika, to gdy się nie ma argumentów to właśnie atakuje się za ortografię.Nie wiem po co komentujesz, ty jak nic nie wnosisz do rozmowy. Kompletnie nic. Proponuję właśnie nie na czworaka po sklepie i to może to jest dla ciebie odpowiednią rozrywka i tak jak ten serial.

ocenił(a) serial na 8
Robert83

Z "językiem współczesnym"? A jak sobie wyobrażasz nakręcenie kilkuodcinkowej komedii-pastiszu Polski szlacheckiej inaczej? Dialogi napisane zrekonstruowaną staropolszczyzną XVII-wieczną byłyby niezrozumiałe. Netflix nie kręci naukowych paradokumentów dla historyków, tylko filmy i seriale dla szerokiej publiczności.
"Bez żadnego odniesienia do epoki"- serio? Jasne, jest to opowiedziana współczesnym nam językiem fikcyjna historia fikcyjnej rodziny, głęboko jednak osadzona w realiach epoki (system feudalny, społeczeństwo stanowe, pańszczyzna itd.). Czy żarty z epoki by nas śmieszyły? Pewnie byśmy nie wyłapali, że to żarty. Czy te żarty i nawiązania (pop)kulturowe będą zrozumiałe dla kolejnych pokoleń widzów? Niekoniecznie.
PS. Na czworakach do sklepu nie chodzę i nie rozumiem tego zjawiska.

koza1981

Kto by nie wyłapał bardziej skomplikowanych żartów (osadzonych w epoce), ten rzeczywiście miałby problem. Podobnie z językiem. Dlatego właśnie dla takich odbiorców przyjęto tak okrutnie łopatologiczną konwencję.

ocenił(a) serial na 5
Robert83

A propos oceny - może być podkrecona przez boty. Spokojnie

ocenił(a) serial na 10
Robert83

Ktoś kto ten serial porównuje do gulczas a jak myślisz jest zwykłym debilem, nie pozdrawiqm

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones