PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704821}

Sanatorium strachu

Villmark 2
4,7 6 537
ocen
4,7 10 1 6537
Sanatorium strachu
powrót do forum filmu Sanatorium strachu

klimat filmu rewelacja, sceneria też, muzyka a i owszem. Nie wiem tylko za bardzo o co chodziło :D i czemu oni ich mordowali :] i cała historia z ojcem Karla itd. Prosiłbym o pomoc. W zamian daję piosenkę, którą śpiewał blondyn przy mikroskopie :D https://www.youtube.com/watch?v=tb42dgSG1o8

NtSd

W zamian mogę tylko podziękować za muzę. Też nie wiem o co chodzi :-P

ocenił(a) film na 5
babella

ale piosenka wpada w ucho :D

ocenił(a) film na 5
NtSd

Weszłam tutaj mając nadzieję, że ktoś to wyjaśni, bo sama również nie bardzo ogarniam fabułę :) a za piosenkę dziękuję, szukałam jej :D

ocenił(a) film na 5
alice12321alice

nie ma problemu :] mogę jeszcze dodać kawałek, który był po końcowych napisach :D

NtSd

Wątpię by ktoś wiedział, skoro pewnie sami twórcy nie wiedzieli o co chodziło. xD Dali kilka różnych "strasznych" motywów (jakieś dziwne eksperymenty, rozbity samolot, pozostanie w szpitalu dozorcy wraz z synem mimo zamknięcia placówki, jakiś gościu co mieszkał tam w namiocie nie wiadomo dlaczego, zamordowane dzikie zwierzę), które miały stworzyć klimacik i nieco postraszyć, ale zapomnieli o jakimkolwiek wyjaśnieniu CO, JAK, SKĄD, DLACZEGO. Jednak jak już się coś ogląda, to warto by się dowiedzieć co jest grane, w tym filmie tego brak i za to duży minus, mimo klimatu. Można wymyślić sobie rozwiązanie, ale to chyba nie o to chodzi.

ocenił(a) film na 4
Majka7_Fire

akurat facet z namiotu to wyjaśniona historia poszukiwacza zatopionych samolotów

użytkownik usunięty
NtSd

To jest bardzo proste. Dozorca to były pilot na którym robili testy. On później miał syna z psychopatka - pielęgniarka. Asylum był niego domem tak i a jego syna. Syn jest tutaj uwzględniony na merginesie , ale woli zabić ojca i zwabić intruzów - Czul się tam bezpiecznie. Ludzie którzy przyszli byli intruzami którzy wtargenali na ich teren chcieli im odebrać to co bezpieczne - w końcu od zawsze tak żyli - to oznaczało dlan ich bezpiecenstwo - a teraz ktoś chciał im to odebrać dlatego chroniąc to zabijali ich bo nie chcieli aby odebrano im to.

super wyjaśnione XD

Tylko, że pilota złapali i wydlubali mu oczy, a później to utopii, więc jak.dozorca mógłby być tym pilotem? Po za tym to gdyby tego pilota zastrzeli w 1945 i mial wtedy 18 lat to musiałby mieć ok. 88- 90 lat gdy przybyła ekipa, a dozorca nie wyglądał nawet na 80

ocenił(a) film na 6
NtSd

mi zdawało się że rozkładający się trup na stoliku na którego natknęli się Live i Ole był wyłowionym z jeziora trupem tego niemieckiego pilota. też założyłam, że ten pilot był ojcem Karla, ale kiedy on miał czas go spłodzić między rozbiciem samolotu a wydłubywaniem oczu to ja nie wiem. Karl i pielęgniarka zostali razem w sanatorium po jego zamknięci, robili bardzo brzydkie dzieci i przeprowadzali na nich operacje; przynajmniej tyle ja z tego wyciągnęłam. poszukam jeszcze gdzieś odpowiedzi bo pojęcia nie mam czemu pielęgniarka miała na czole dziób i skąd ta obsesja na punkcie "hilfe"

ocenił(a) film na 8
kubekwkubek

Hilfe, nie wiem czemu, ale każde imię bohaterow właśnie się zaczyna na każdą z pojedynczych liter tego słowa:-)

ocenił(a) film na 8
Texas93

Jak kurna jak laska miała na imię Synne. To jak Hilfe przecież

ocenił(a) film na 5
kubekwkubek

Hilfe miał krzyczeć pilot kiedy mordowali go partyzanci w jeziorze. Inna sprawa że na tym obrazku wygląda jakby go skosili serią z pistoletu maszynowego jeszcze w jeziorze, a biorąc pod uwagę że wygląda to tak jakby narysowało to dziecko naoczny świadek to jak to się ma do legendy o wydłubaniu oczu pilotowi i dalej ta obsesja na operacjach z oczami jak to było widać w laboratorium w podziemiach, jednego z nich szykowali do wycięcia/przerobienia oczu miał nabazgrane kreski wokół oczu.

Zwłoki na stole to nie był pilot, miał nakrycie głowy w postaci współczesnej czapki z daszkiem, łatwo odróżnialnej od niemieckich czapek i furażerek, a pewnie byłoby wtedy jakieś oczywiste elementy jak np. orzeł Luftwaffe i tp. Już na prawde nie wiem czy pilot po mutacjach pojawił się w filmie czy naprawdę zginął podczas wojny. I jak to się miało do tych badań :(.

tc1987

Czy już ktoś wie o czym był ten film ? :D

ocenił(a) film na 7
Malaz_mlekiem

pewna grupa badaczy dostala zlecenie aby zbadac teren bylego sanatorium w ktorym kiedys leczono gruzlice czy sa tam jakies wazne dokumenty albo jakies dziwne substancje. Niestety napotykaja pewnego dozorce ktory po zamknieciu sanatorium postanowil z pewna pielegniarka prowadzic w nim badania we wlasnym zakresie ktore mialy miedzy innymi na celu umozliwic ludziom widzenie w ciemnosci (tak jak np sowy). Badacze sa stopniowo zabijani poniewaz mowili otwarcie ze budynek zostanie zbuzony i oni zajmuja sie tego pierwszym etapem, a dla ludzi ktorzy tam zyli to sanatorium bylo ich domem. Mozliwe tez ze nie chcieli aby badania wyszly na swiatlo dzienne.

ocenił(a) film na 7
kubekwkubek

pielegniarka miala dziob w czole z powodu przeprowadzonego zabiegu trepanacji i sa ludzie ktorzy maja pewne zboczenie nad takimi zabiegami i wkladaja pozniej w przewiercona dziure rozne przedmioty a co do filmu to nie wiem czego tu nie rozumiec, wszystko jest wiadome normalnie

NtSd

Temat 4 lata temu ale dopiero dzis obejrzalam film. Jezeli chodzi o wytlumaczenie to wydaje mi sie ze to bylo tak: ekipa zostala wynajeta do wysprzatania tego budynku po szpitalu, ktory teraz byl przeznaczony do rozbiorki. W budynku mieszkal Karl ktory byl strozem, kiedy Live mowi Karlowi ze budynek zostanie rozebrany i musi sie wyprowadzic to widac jaki jest wkurzony. W budynku byly przeprowadzane rozne eksperymenty z tego co zrozumialam Karl byl jedna z osob na ktorych eksperymentowano. Byl on zafascynowany ptakami, np tym jak Sowy moga widziec w nocy itp. Kiedy szpital zostal juz zamkniety zostal w nim razem z pielegniarka( nie wiem czy to jego zona czy kto) i razem eksperymentowali na dzieciach- dziewczynka byla zupelnie slepa, ten jeden facet mial wszczepione oczy sowy przez co widzial w ciemnosci itp. Kiedy ekipa Liv przybyla do bylego szpitala Karl wiedzial ze musi sie ich pozbyc/ zabic, poniewaz nie chcial aby budynek zostal zniszczony, to byl jego oraz jego dzieci dom od X lat i nie mogl do tego dopuscic. Ten podroznik/ poszukiwacz wrakow samolotow zginal dlatego ze nagral Karla i pielegniarke podczas eksperymentow.... o co chodzilo z tym pilotem ? Nie wiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones