PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006196}

Paryż pani Harris

Mrs. Harris Goes to Paris
6,5 3 160
ocen
6,5 10 1 3160
6,3 3
oceny krytyków
Paryż pani Harris
powrót do forum filmu Paryż pani Harris

Ten film nie mógł być dużo lepszy, historia została przedstawiona bardzo dobrze. Jedyne co mi się nie podobało, to to wciskanie kolorowych ludzi w rolę których nie pełnili. Ponad połowa kobiet "modelek" była innego koloru skóry niż biały, w większości były to afroamerykanki. Taki trend obecnie panuje, ale nawet w takim filmie to nic dobrego.
O wiele lepiej, dla filmu, dla widowiska, jest stworzenie roli odpowiedniej i pozytywnej.
7/10

ocenił(a) film na 4
AshtarPL

Och, a to był film oparty na faktach dlatego Twoje uwagi są tak bardzo na miejscu...
Tak, to sarkazm, jestem białą kobietą, wolno mi?

ocenił(a) film na 7
Eli_Anna

Twój ból tylko potwierdza to co zaobserwowałem.No i tak był to film oparty na faktach w końcu to historyczny komediodramat wzorowany na prawdziwych wydarzeniach. Jest to adaptacja książki której pewnie nie przeczytałaś.

ocenił(a) film na 10
AshtarPL

Widac, ze zyjesz w malyn swiecie. Ja nawet nie zwrocilam na kolor skory uwagi. Co to ma za zmaczenie???

ocenił(a) film na 7
Curly22

Żyje w dużym świecie, więc musisz chyba udać się do okulisty. I z czytaniem też nie najlepiej, nie chodzi o kolor skóry, to wy rasiści to wciskacie innym, chodzi tylko o to że jest to wciskane na siłę i nie pasuje do historii.

AshtarPL

Niestety musimy sie do tego przyzwyczaic. Czuje sie dobrze z innym nacjami, ale poprawnosc polityczna nie idzie w parze z faktami w historii..

Jamajka_73

Poprawność polityczna to "sposób używania języka w dyskursie publicznym, którego deklarowanym celem jest zachowanie szacunku oraz tolerancji wobec członków mniejszości, w szczególności wobec grup dyskryminowanych" - jeśli nieużywanie obraźliwego języka komuś przeszkadza to warto się nad sobą zastanowić. Zmiana koloru skóry postaci historycznych to zwykle wizja artystyczna i można się z nią zgadzać, albo nie zgadzać, ale wrzucenie kilku aktorów reprezentujących mniejszości do filmu, który jest fikcją i dzieje się w świecie wymyślonym na potrzeby danego medium nikogo nie zabije, najwyżej przyprawi kilka osób o ból dupy xD

dags89

Wyrazny bol dupy widze tutaj u Ciebie w watkach ddyskusji powyzej i ponizej :)

AshtarPL

Nie udało mi się złapać filmu w kinie i zerknęłam tu przypadkiem, ale: czy kolor skóry tych modelek miał jakiekolwiek znaczenie dla fabuły?

ocenił(a) film na 7
dags89

Każdy element ma znaczenie dla fabuły, bo widz inaczej odbiera to co jest przedstawione. Ta sama historia przedstawiona w różnych barwach ma różny odbiór. Mi się ten film źle oglądało bo miałem takie uczucie że "coś" mi się wciska/przemyca. Zresztą możesz to wywnioskować z mojego pierwszego postu.

ocenił(a) film na 5
AshtarPL

Rasista.

ocenił(a) film na 7
berni_

idiota.

AshtarPL

gdyby nie bylo rasizmu nie musiano by angazowac ludzi o roznych kolorach skory. Mnie tez to zniesmacza wciskanie na sile poprawnosci, ale niestety przez rasizm zwyroli trzeba to uszanowac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones