PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782233}

Mroczna pieśń

A Dark Song
5,2 3 814
ocen
5,2 10 1 3814
6,5 2
oceny krytyków
Mroczna pieśń
powrót do forum filmu Mroczna pieśń

75% filmu na 8* i zj...bana końcówka na 2*. Może reżyserowi zabrakło pomysłu? Nie wiem. Fakt jest faktem, że koniec filmu jest jak kino familijne dla dzieci.

ocenił(a) film na 8
Andy_Meet

Dokładnie końcówka zawiodła a reszta filmu na 8 klimat był świetny.

użytkownik usunięty
Andy_Meet

Te ostatnie minuty ,a w zasadzie samo wyobrażenie tego anioła stróża ,po prostu kiczowate ,mogli się bardziej postarać, piekło ,otchłań lepiej im wyszło pasowało, współgrało z resztą filmu. Jednak sumarycznie film jest ciekawy ,nie schematyczny ,horror jednak nie "krwawy" na każdym kroku z przewagą dramatu i elementami psychologicznymi. Ocenił bym na 8 ale końcówka... i mamy 7/10

W zasadzie cały film mógłby być pokazaniem tego obrzędu jedynie z elementami jakichś schizów. A tutaj w końcówce poszli po całości przez co efekt jest bardzo marny

użytkownik usunięty
Andy_Meet

Na prawdę nie spodziewałem się tak śmiesznego zakończenia ,bo film przez cały czas trwania trzymał w napięciu i trzymał również poziom, ale zrobili jak zrobili i wyszło właśnie marnie. Choć z drugiej strony na początku nie miałem jakiś większych oczekiwań wobec tego filmu ,bo widząc w gatunku horror ,kończy się to zazwyczaj wyłączeniem po 15min. Tu jednak były elementy i dramatu dosyć szerokie i psychologi więc oglądało się dobrze ,a krwi tyle co trzeba ,albo inaczej nie było bezmyślnego epatowania krwawością obrazu.

Andy_Meet

Słabe? Śmieszne zakończenie? Dla mnie zakończenie jest wspaniałe i jest kwintesencją całego filmu. Widocznie ktoś nie ogarnął bo co był ten rytuał, dlaczego nie miał prawa się udać i dlaczego w końcu się udał. Kobieta z ogromnym ciężarem, które potem przechodzi drogę przez fizyczną mękę jaką sprawił jej ten miły Pan, utrata wiary całkowita, pojmanie przez demony i w końcu zrozumienie. I przebaczenie. Uwolnienie się od koszmarów, które ją dręczyły. A do tego cały film można narobić w gacie chociaż nic się nie dzieje. Ocena bardzo sztucznie zaniżona.

bruxenka

Dziękujemy za wyjaśnienie, ale raczej każdy wie o co w tym filmie chodzi. Krytykujemy zakończenie, bo jest zrealizowane kiczowato i przez to psuje cały film. Jakbyś nie doczytał wcześniejszych postów to wyjaśniam, że początek nam się podobał.

ocenił(a) film na 10
bruxenka

dokladnie,ale tu widze sami madrzy od zombie

ocenił(a) film na 10
Andy_Meet

Projekt aniola super.Familijne to jakby mial skrzydelka i krzyzyk.A czego sie spodziewales ? Lorda Vadera ?

hellkittyrocks

jakby był lord vader albo zombie to napewno nie byłoby kiczowato... kolejny gimb

ocenił(a) film na 7
Andy_Meet

Mimo, że zakończenie jest zaskakujące to całkiem konsekwentne jeżeli spojrzymy na fabułę, więc totalnie nie wierzę w opcję "zabrakło pomysłu" ;P

ocenił(a) film na 6
Ultor

w punkt

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones