PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34140}

More

7,8 8 854
oceny
7,8 10 1 8854
8,2 5
ocen krytyków
More
powrót do forum filmu More

Gonimy za szczęściem na zasadzie "chcę więcej". Wmawiamy sobie, że dopiero gdy będziemy mieli to i tamto to będziemy prawdziwie szczęśliwi. Stawiamy sobie warunki bycia szczęśliwym. Ale ta pogoń nigdy sie nie kończy, a my sami nie jesteśmy szczęśliwi na stałe, a jedynie przez krótkie momenty. Potem wyciągamy rękę po więcej, jak narkoman żebrzący po kolejną działkę - nie uzyskamy prawdziwego szczęścia, a jedynie chwilową ulgę. Dzieci natomiast nie żyją przeszłością ani przyszłością. Nie zamartwiają się tym czego nie mają, potrafią cieszyć się chwilą obecną - to one naprawdę wiedzą co to szczęście. Potrafią być szczęśliwe tu i teraz. Jednak społeczeństwo skutecznie wyjaśni im, że nie mają racji i każe podążać utartymi ścieżkami innych ludzi, stopniowo gasząc żar który każdy z nas ma głęboko w sobie

zetinx

Fantastyczna interpretacja. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
zetinx

Świetna interpretacja. Ja doszukuje się (i pewnie o to chodziło autorowi, żeby każdy miał własną interpretację) odniesienia do narkotyków. te barwne kolory widziane przez okulary skojarzyły mi się z działaniem LSD (nie z własnych doświadczeń rzecz jasna, a z opisu skutków zażycia). Ich zażycie (lub użycie okularów) pokazuje świat kolorowy i piękny, ale jest to tylko zgubna iluzja a prawdziwego szczęścia należy szukać gdzie indziej.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
kemerp

Też miałem takie odczucia, jednakże Twoje skojarzenie z LSD jest całkowicie nietrafne, co jest jako tako usprawiedliwione przez brak doświadczeń z tym środkiem. Tymi okularami mogą być różne narkotyki, ale raczej nie LSD ;)

ocenił(a) film na 10
rejnol93

Hehe no spoko;p Czytałem kiedyś artykuł napisany z okazji rocznicy wynalezienia jakiegoś narkotyku i tam był właśnie opis działania podobny do wizji przedstawionej w filmie. Było to dość dawno, tak więc zapewne pomyliłem narkotyki;]

ocenił(a) film na 10
kemerp

po LSD się "czuje" kolory, cokolwiek to znaczy, słyszałam już to określenie kilka razy. Więc chyba jednak nie pomyliłeś ;)

ocenił(a) film na 8
zetinx

naprawdę szczęśliwy byłem wtedy gdy nie wiedziałem co to szczęście

Larionov

a co to jest szczęście? czyż nie jest tak, że "happiness is just an illusion,
filled with sadness and confusion" ?

ocenił(a) film na 7
im_a_weirdo

Dla mnie jest stanem umysłu, czymś wrodzonym, sposobem postrzegania rzeczywistości, tylko trzeba się do niego dokopać. Dla mnie to jest ten jego projektor, coś co mamy w sobie, umiejętność patrzenia.

ocenił(a) film na 10
Larionov

Najbardziej skutecznym sposobem na przegapienie szczęścia jest zacząć go szukać.

ocenił(a) film na 7
boolion

- Kto to jest człowiek bogaty?
- Ten, kto jest zadowolony z tego co ma.
(z Yentl)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones