PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739293}

Lekarstwo na życie

A Cure for Wellness
6,4 49 333
oceny
6,4 10 1 49333
5,7 11
ocen krytyków
Lekarstwo na życie
powrót do forum filmu Lekarstwo na życie

Świetny film

ocenił(a) film na 8

Film był naprawdę świetny, niestety z tego co widzę dużo ludzi po prostu go nie zrozumiało, sama Mia(aktorka grająca Hannę) przyznała, że scenariusz musiała przeczytać parę razy gdyż nie zrozumiała go od razu i powiedziała, że widzowie też pewnie będą musieli obejrzeć ten film parę razy żeby go zrozumieć.

ocenił(a) film na 3
rafter25

Szczerze, to nie widzę czego można tu nie zrozumieć. Na początku zapowiada się ciekawie, ale po (przewidywalnym) "wielkim" plot twiście historia staje się jeszcze bardziej przewidywalna, głupiutka i prosta jak budowa cepa.

Chle_Price

Zgadzam się całkowicie. Długo czekałam na ten film zaciekawiona specyficznym klimatem a la Shutter Iceland, jednak sam klimat nie wystarczył. Bardzo się rozczarowałam i ledwo wytrwałam do końca, bo film jest tak przewidywalny, że można odnieść wrażenie, że reżyser nie traktuje widzów jako osoby myślące. Wydawałoby się, że po filmie tak dobrze wyglądającym, nie będącym amerykańskim blockbusterem można spodziewać się czegoś więcej. Okazało się, że jednak nie. I nie chodzi o to, że ten film trzeba zobaczyć kilka razy, żeby go zrozumieć, w nim po prostu nie ma nic do zrozumienia, bo wszystko mamy podane na tacy wraz z ładnymi obrazkami, np. tego, że coś jest w wodzie można się domyślić po kilku minutach. To nie jest Donnie Darko, czy Mullholand Drive, gdzie ponowne oglądanie może coś wnieść do odbioru filmu.

ocenił(a) film na 3
kochamczeresnie

Podpisuję się pod tym rękami i nogami. Zgadzam się w 100 %. Btw * shutter island :)

kochamczeresnie

Film jest tak prosty, że aż człowiek zaczyna zastanawiać się czy aby wszystko dobrze zrozumiał. Zdjęcia i lokalizacja miejsca, w którym przeważa akcja na plus, ponieważ są ciekawe i intrygujące, natomiast cała zagadka in minus. Kiepska tajemnica w intrygującym opakowaniu, mi się średnio podobało. Wyspa Tajemnic może być dla tej opowieści niedoścignionym wzorem.

ocenił(a) film na 4
PurpleAngel

Dokładnie

ocenił(a) film na 5
Chle_Price

Popieram

Chle_Price

The Matrix has you...

ocenił(a) film na 3
rafter25

Z całym szacunkiem dla aktorki (która swoją drogą odwaliła kawał świetnej roboty), po 20 minutach było jasne o co chodzi w tym filmie. Tam nie ma żadnej głębi i ukrytego znaczenia.

xhinex

Tru. Film może się podobać, ale tylko jeśli da się pochłonąć specyficznemu klimatowi i świetnym zdjęciom. Fabuła to sporo dziur w logice + żałosny główny twist.

ocenił(a) film na 3
ManBehindTheMist

Szczerze powiem, właśnie to mnie boli najbardziej. Pod tą warstwą klisz i pseudo-naukowego, nawet jak na filmowe standardy nielogicznego, bełkotu nieśmiało schował się dobry film. Nawet nie trzeba by się było specjalnie męczyć żeby go poprawić.

xhinex

The Matrix has you..

rafter25

Mam pytanie pomijając czy film logiczny, do przewidzenia itp.Napisano, że to horror. Czy film straszy?

ocenił(a) film na 7
Janel

Nie jest to horror, wogole nie straszy. Powinien zostać sklasyfikowany jako mystery thriller

brastek

Dzięki.

brastek

horrory to nie tylko nieszczęsne jump scares (które i tu się znajdą), ale atmosfera, klimat, no, a poza tym były tu przerażające sceny jak ta z dentystą...uuuooghh.

ocenił(a) film na 8
brastek

Czasy się zmieniły i ten gatunek filmowy również. Dzisiejsze horrory znacznie odbiegają od swojego pierwowzoru, zwłaszcza te Amerykańskie. W moim odczuciu "A Cure for Wellness" jest właśnie w klimacie klasycznego kina grozy i mam nadzieję, że powstanie więcej takich filmów, zwłaszcza z tak dobrą obsadą.

ocenił(a) film na 8
Janel

Dla osób bardzo wrażliwych ten film może być ciężki, jest parę drastycznych scen. Jednak ogólnie da się wytrzymać.

cosma

Nie no szukam dla dobrego horroru i mialem nadzieję, ze znalazłem. Nie chodzi o drastyczność ale o strach, podenerwowanie, niepewność...

ocenił(a) film na 10
Janel

Zdecydowanie nie było tu strachu i niepewności. Nie ten gatunek.

ocenił(a) film na 9
Nucio

Ja byłem zajebiście poddenerwowany przez cały czas, a miejscami nawet zniesmaczony. + tak samo jak we wszystkich horrorach które widziałem był całkiem przewidywalny, więc jak dla mnie klasyfikacja wyjątkowo ok

cosma

Drastycznych? A Która to tak dla przykladu?

ocenił(a) film na 9
megan94

Na przykład scena u dentysty, gdzie przewiercają bohaterowi zęba.

Milka124

Rozumiem,ze kazdy ma inną wrażliwość ale nie przesadzajmy...

ocenił(a) film na 9
megan94

Dla niektórych jest to drastyczne (nie jest to jakieś mega mocne ale jednak niektórych mogłoby to mocne), a że padło takie pytanie i myślałem, że nie oglądałeś/oglądałaś filmu to podałem :)

Milka124

Oglądałam bardzo uważnie oglądałam ;) Dzięki za podpowiedz sceny, no dla mnie nie było jednak tam nic specjalnie drastycznego stąd pytanie.

ocenił(a) film na 9
megan94

Fakt nie należy to do jakiś mega mocnych scen

ocenił(a) film na 9
megan94

Gastrosonda z węgorzo-pijawkami też była drastyczna. I cgi-starzy ludzie, dla mnie na przykład takie sceny są mocne, wcale nie musi na ekranie być srania w trakcie gwałtu na płonących, rozerwanych trzewiach

rafter25

Właśnie jeżeli chodzi o mnie, nie zrozumiałam tego filmu, ale nie klasyfikuję go do "słabych", bo nie mogę go ocenić nie wiedząc o co tam chodziło, cały czas czekam aż na filmwebie ktoś mi to opisze :D

ocenił(a) film na 8
Karolina_2810

Ja zrozumialem to tak, ze dyrektor byl baronem, witaminy to "esencja zycia" utrzymujaca go i jego corke Hannah w mlodosci, zas woda ktora pili pacjenci miala w sobie wielkie "kijanki" ktore w jakis sposob robily z nich naczynia, z ktorych wytracane byly wczesniej wspomniane witaminy jednoczesnie robiac im "pranie mozgu" z odwodnienia i niedoboru substancji, ktore byly wytracane, co bylo powodem ich podumierania. Reasumujac wydawalo im sie ze czuja sie lepiej bo przestawali racjonalnie myslec.

ocenił(a) film na 8
yelonas

Glowny bohater domyslil sie ze cos jest w wodzie, zaczal weszyc udajac oblakanego. Wszystkie sytuacje kiedy mial zwidy byly podczas okresu, w ktorym pil wode, pozniej gdy przestal zaczal wszystko skladac do kupy.

ocenił(a) film na 6
yelonas

Dokładnie, ludzie byli swoistym filtrem, dzięki którym "lekarstwo" dawało podobny efekt jak u wspomnianych w filmie węgorzy - wielokrotnie wydłużały życie. Bez "przefiltrowania" ludziom szkodziły. Tu nie ma co rozumieć, bo nie ma nic ukrytego, uważne oglądanie wystarczy:)

ocenił(a) film na 8
rafter25

Bardzo dobry film, poza samą końcówką, na której widzowie w kinie po prostu zaczęli się śmiać (scena z rurką w ustach głównego bohatera, w której płyną pijawki).

ocenił(a) film na 6
rafter25

Dokładnie, film fabularnie proty jak przysłowiowa budowa cepa. Nie wiem, kto mógłby tego nie zrozumieć, skoro wszystko jest jak na dłoni. Za to zdjęcia ujmujące.

rafter25

Dawno nie ogladałam tak dobrego,ciekawego filmu. Dawno. To co teraz wymyslają czasem wola o pomste,dosłownie. Ale ludzie bedą krytykować. A wynikac moze to z wielu powodów - w tym wlasnie niezrozumienia.

rafter25

Ty zes zrozumioł ciulu. Jaki trzeba miec zryty leb zeby taka marnota sie podobala

ataman2016

The Matrix has you...

rafter25

Wiem, że pisane dawno, ale może mnie oświecisz głupią? Nie zdobędę się niestety nawet na powtórny seans bo umrę z nudów, ale pojąć głębię bym chciała!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones